بیمه سامان

شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۳۸۳/۱۱/۲۷ به منظور ارائه خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته بیمه‌های اموال، مسئولیت و اشخاص در سازمان ثبت شرکت‌ها با شماره ثبت ۲۴۱۰۵۹ ثبت شد و در تاریخ ۱۱/۱۲/۱۳۸۳ مجوز فعالیت خود را در رشته‌های زندگی، غیر زندگی و بیمه‌های اعتباری از بیمه مرکزی دریافت نمود و به عنوان ششمین عضو گروه مالی سامان فعالیت خود را آغاز کرد. بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فوالد به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنایع مالی و تولیدی اعضای هیأت مؤسس شرکت بیمه سامان را تشکیل می‌دهند.

نگرش و فلسفه مدیریتی شرکت بیمه سامان

بنیان‌گذاران و مدیران این شرکت سال‌هاست که از دست‌اندرکاران با تجربه صنعت بیمه می‌باشند که با یک چنین متاع ارزشمندی قدم در این راه گذاشته‌اند و امروزه تجربه آنان در سایه بیمه سامان تبلور یافته است. اعضای هیأت مدیره به منظور جلب رضایت مشتریان و ارائه سرویس مطلوب به بیمه‌گذاران در انتخاب مدیران ارشد و میانی اقدام به جذب نیروهایی متخصص و مجرب در امور بیمه‌ای با هدف مشترک ایجاد خلقیت و تمایز در ارائه محصولات و خدمات در صنعت بیمه نمودند. مدیران بیمه سامان بر این باورند که با استفاده از آخرین دانش‌ها و ابزارهای حرفه‌ای و اعتقاد بر اصل مشتری‌مداری تمامی نیازهای بیمه‌ای مشتریان را شناسایی کرده و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نمایند. کادر کارشناسی بیمه سامان با برخورداری از تحصیلات دانشگاهی و آشنایی کامل با صنعت بیمه، زیر نظر مدیران با تجربه، سعی در حفظ منافع بیمه‌شدگان خود داشته و می‌کوشند با ارائه مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، از بروز خسارات احتمالی برای بیمه‌گذاران پیشگیری نمایند. بیمه سامان با اعتقاد به لزوم تعامل و همدلی با گروه‌های ذینفع همواره در صدد است، با اتکا به سرمایه‌های مالی و انسانی مناسب، خدمتی متمایز را برای بیمه‌گذاران خود به ارمغان آورد.

ارزشهای محوری بیمه سامان

  • خلاقیت و نوآوری
  • پایبندی به اصول حرفه‌ای و اخلاقی
  • تأمین اعتماد و آرامش
  • مشتری‌ مداری
  • تعالی فردی و سازمانی
  • کار تیمی و تعامل سازنده در داخل سازمان

چارچوب شایستگی های بیمه سامان

شرکت بیمه سامان، چارچوب شایستگی‌های خود را با توجه به تأکید مدیریت سازمان بر توسعه و بهبود عملکرد و بهره‌وری بیشتر در ارائه خدمات به مشتریان، طراحی کرده است. دو دسته‌بندی اصلی در رابطه با شایستگی‌های بیمه سامان وجود دارد:
– شایستگی‌های بنیادی: این دسته از شایستگی‌ها در تمامی رده‌های سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
– شایستگی‌های مدیریتی: این دسته از شایستگی‌ها فقط در رده‌های مدیریتی و یا سرپرستی در سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.