بیمه مسافرتی

هر کدام از ما در طول زمان محدود زندگیمان حسب شرایط در طول مدت زندگی سفرهایی خواهیم داشت. بعضی از این سفرها در داخل کشور و برخی دیگر خارج از مرزهای کشورمان هستند. هرچقدر هم که قبل از سفر برنامه‌ریزی جامعی داشته باشیم، بروز برخی از اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است.

اهمیت بیمه مسافرتی

تصور کنید به دلیل نامناسب بودن هوا در سفر و یا انتقال ویروس در سفر مبتلا به یک سرماخوردگی شوید و یا اینکه ناشی از یک عجله و بی دقتی حادثه‌ای ناگوار برای یکی از اعضای بدنمان پیش آید که مجبور به مراجعه به پزشک و پس از آن کلینیک رادیولوژی و … در چنین شرایطی با توجه به اینکه وضعیت سفر برایمان ناخوشایند است چه بسا هزینه‌های درمان ان هم به صورت دلار، یورو و … می‌تواند وضعیت را سخت‌تر کند و یا مواردی از قبیل گم‌کردن اسناد و پول در سفر، سرقت چمدان و وسایل، بیماری یا حادثه برای اعضای خانواده در سفر، مسمومیت‌های غذایی یا فوریت‌های دندانپزشکی در سفر و … هرکدام از این موارد می‌تواند به تنهایی خاطره خوش سفر را از ذهن ما پاک کند. پس کمترین کاری که یک فرد پیش از سفر در برنامه‌ریزی‌های سفر می‌تواند در نظر بگیرد، خرید یک بیمه‌نامه مسافرتی مناسب از یک شرکت بیمه معتبر است.

بیمه مسافرتی شرکت بیمه سامان

شرکت بیمه سامان برای اولین بار در صنعت گردشگری موفق به تأسیس اداره بیمه‌های گردشگری به صورت تخصصی نموده است و در این حوزه با در نظر گرفتن نیاز مسافرین در کل نقاط دنیا پکیج بیمه کامل و متنوعی فراهم کرده است و خوشبختانه از طریق راه‌های مختلفی بیمه‌نامه‌های فوق را عرضه می‌نماید.

از طریق نمایندگی های بیمه
کارگزاری ها
دفاتر خدمات گردشگری ( آژانس ها )
بسترهای سایت های مختلف به صورت آنلاین

اهمیت انتخاب بیمه مسافرتی

مهم‌ترین موضوع در خرید بیمه مسافرتی، با توجه به مقصد و قوانین بین‌المللی سفر، انتخاب طرح صحیح بیمه‌ای است که ضرورتاً یک مسافر بایستی این موضوع را از طریق یک نماینده یا کارگزار بیمه مطلع و متخصص در زمینه بیمه و سفر خریداری نماید؛ زیرا ممکن است بیمه‌نامه‌ای با طرح نادرست خریداری شود و خسارت غیرقابل پرداخت باشد. به عنوان مثال، فردی مبتلا به بیماری قلبی می‌باشد و یک بیمه‌نامه سفر ۷۰۰۰۰ یورویی خریداری می‌نماید. علارقم استفاده از داروها به صورت روزانه، متأسفانه بر اثر مشکلات خاص، مجبور به بستری شدن در بخش CCU در بیمارستان‌های کشور مقصد می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، بیمه سفر بیماری‌هایی با سابقه قبلی را پوشش نمی‌دهد؛ در صورتی که اگر مسافر قبل از سفر از مشاوری متخصص در این زمینه استفاده می‌نمود، بیمه‌نامه خود را با پوشش فوریت‌های بیماری‌های قبل خریداری می‌کرد. پس چه بهتر جهت خرید این گونه بیمه‌نامه‌ها، حتماً از مشاوره صحیح افراد متخصص استفاده نماییم.

معرفی Zone های بیمه مسافرتی

این بیمه‌نامه‌ها بر اساس مقصد‌های مختلف و “Zone”های متفاوتی صادر می‌شود. معرفی “Zone”ها:

 1. کل کشورهای دنیا
 2. کشورهای حوزه شینگن
 3. امریکا و کانادا
 4. کل کشورهای دنیا به جز امریکا و کانادا

با توجه به تعداد خروج و ورود به کشور مبدا، لازم است بیمه‌نامه را با شرایط “Single” و “Multi” صادر گردد. در صورتی که مسافر دارنده بیمه‌نامه ۳ ماهه در طول مدت بیمه‌نامه یکبار از مرز کشور خارج و سپس بازگردد، بیمه‌نامه با شرایط “Single” صحیح می‌باشد؛ در صورتی که همان مسافر در طول مدت سفر خود ۲ تا ۳ بار خروج و ورود را انجام دهد، بایستی بیمه‌نامه با شرایط “Multi” صادر گردد.

مراحل دریافت خسارت در بیمه مسافرتی

 1. اعلام خسارت از طریق شماره تلفن مندرج در بیمه‌نامه و یا ایمیل درج شده حداکثر ۱۰ روز یا ۲۴۰ ساعت
 2. اعلام نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس، شماره بیمه‌نامه و شرح مختصری از حادثه اتفاقی
 3. اخذ کلیه اصل صورت‌حساب‌ها و دستور پزشکان جهت ارایه به بیمه‌گر ، در صورت عدم مراجعه به مراکز طرف قرارداد
 4. ارایه اصل پاسپورت و بیمه‌نامه به بیمه‌گر
 5. بررسی خسارت و پرداخت توسط بیمه‌گر

انواع طرح‌های بیمه نامه‌های مسافرتی

 • طرح های زیارتی
 • طرح های دانشجویی
 • طرح های اقتصادی
 • طرح های ۵۰ تا ۷۰ هزار یورو با پوشش کرونا و هزینه های اورژانسی بیماری های از قبل
 • طرح های ۳۰ تا ۷۰ هزار یورو با پوشش آتش سوزی منزل مسکونی و شکست موبایل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه مسافرتی می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید